BMW M5 (E39)

blog & pics

Momentka #18

Třetí sraz E39 Community Czech

V půlce června se konal už třetí sraz české E39 komunity. Jako obvykle jsme nemohli se Stařenou chybět. Tentokrát byly M5 zastoupeny v hojném počtu čtyř kusů, jedna hezčí než druhá.

Protože na odpoledne byly hlášeny bouřky a krupobití, zmizeli jsme nakonec po pár hodinách zpět do Prahy. Samozřejmě se nic nedělo, ale tak už to prostě se starými auty chodí. Better safe than sorry :).

Fotky jsou od MP.

Výstava sportovních a historických aut 2019

O víkendu jsme se účastnili druhého ročníku Výstavy sportovních a historických aut na Žákavé u Plzně. Tentokrát dorazilo 110+ vozidel nejrůznějších značek a věku, a údajně přišlo 1600+ návštěvníků. Atmosféra byla pohodová, počasí vyšlo na jedničku, a Stařena se dočkala několika obdivných komentářů i pohledů. Bylo to fajn.

Read More

STK 2019

Včera jsem auto vyzvednul ze servisu. Podle očekávání jsem se letos držel při zemi, takže byla provedena jen základní údržba, instalace nových plastů pod motor a ještě se pořídila nová nádržka kapaliny ostřikovačů (včetně čerpadla, plováku atd.).

Dneska auto prošlo bez závad (SPZ s letitou patinou nepočítám) technickou kontrolou, takže máme na další dva roky pokoj. Pozitivní. Sezona může začít!

Příprava na sezonu 2019

Plány pro rok 2019 nejsou nijak dramatické. Zkrátka se budeme držet při zemi. Důvodem je především fakt, že většinu hlavních věcí, které mě rozčilovaly, jsem stihnul vyřešit loni a předloni. Menší a kosmetické vady budu zase řešit za běhu, takže se dá říct, že tentokrát nemám žádný extrémní seznam věcí, které je nutno realizovat.

Auto se tak podrobí jen standardnímu servisu (olej, filtry), kontrole důležitých součástí (např. brzdy) a pravděpodobně dostane nové pneumatiky. Ty původní z roku 2017 (se 16 tisíci kilometry) už nejsou nic moc, a to i přesto, že auto nevyvádí žádné extrémní vylomeniny.

Z loňska mám ještě v zásobě nové kryty pod motor a různé plastové části, tak si vyhraju alespoň s tímhle. A abych nezapomněl – novou baterii, neboť půl roku v garáži stará nepřežila :). A chybět nebude samozřejmě obnova keramického coatingu v Auto Ateliéru Liberec.

Takže toho zase tak málo není, ha!

Page 1 of 13

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén