BMW M5 (E39)

blog & pics

Momentka #14

Do roku 2018 jen to nej všem příznivcům obstarožních aut ;).

Momentka #13

Update: nové separátory (+ postup) a závěr sezony 2017

Před třemi týdny se přišlo na to, že hadice k olejovým separátorům mají svůj život za sebou. Ten kus pryže totiž musí být pevný a pokud se smrští či zmáčkne, musí se okamžitě vrátit do původního stavu. No a to se u těch starých nestalo. Díly dorazily už před téměř dvěma týdny, takže jsem se do úkolu hned pustil.

Read More

Nové díly

Vzhledem k tomu, že na níže zmíněném srazu nechyběl dvorní komunitní mechanik z libereckého zastoupení firmy Schmiedmann, došlo i na ohmatávání motorových prostorů a dalších kontrolních aktivit. A mimo jiné jsem se na místě dozvěděl, že hadice pro olejové separátory jsou po smrti. Čili nezbylo než objednat nové a když už jsem byl v tom, vzal jsem rovnou i nové separátory a přidružené příslušenství.

Kromě toho si domácí junioři natolik oblíbili chatrné držáky nápojů ve středové konzole, že neustále testovali jejich výklopný systém až do vyčerpání, čili jsem musel objednat nové. Tenhle kus plastu je vpravdě výsměch svému označení, protože celá mechanika a zpracování je na žalostné úrovni. K tomu samozřejmě věk celého bazmeku. Budu doufat, že nový kus bude o něco bytelnější.

Plán na víkend je tedy jasný :).

Czech E39 Community – závěr sezony

Minulý víkend se konal na Slovensku malý sraz české E39 komunity, kde samozřejmě M5 nemohla chybět. Cílem byl Hliník nad Hronom, kde sídlí Bullterier Rescue Slovakia, s níž komunita dlouhodobě spolupracuje. Úkolem bylo udělat fotky do kalendáře a zároveň předat dary pro záchrannou stanici a její psí obyvatele.

Akce to byla vydařená, i nějaké ty fotky se podařilo udělat, a kromě bohulibé činnosti vůči obětavým dámám v BRS jsme se zase sešli pohromadě s těmi, které člověk zná maximálně z Facebookové skupiny. Za dva dny auto najelo přes 1000 kilometrů a protože cesta tam byla ve znamení klidné jízdy v menší koloně, atakoval jsem dokonce spotřebu 9,4 litru na 100 kilometrů. Což není na pětilitrový osmiválec špatná hodnota ;).

 

Page 1 of 10

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén